Život   je   život ...čajíček
Jak už jsem v úvodu napsal, bylo by asi nejlepší si tuto stránku stáhnout do PC a vklidu si ji přečíst. Třeba u šálku dobrého kafíčka a nebo čajíku. Teď ještě přesně nevím, jak bude dlouhá a ke kolika věcem budu chtít něco napsat, ale jak se znám ...
Ale na spoustu věcí si určitě vzpomenu až to bude na webu.


západ


Tak jako asi každý si přeje aby každý den byl naplněn radostí, štěstím a láskou. Aby po nočním dešti, jež pročistí vzduch a dodá vláhu, sluneční paprsky probouzely zemi, udávaly tón ptáčkům zpívajícím své ódy na krásu.
Večer zase třeba u rybníků za kuňkání žab, šplouchání kaprů, vnímajíce vůni rozkvetlých luk a s pocitem naplnění pozorovat západ sluníčka.


mráčkyAle to by nebyl život životem, aby se někdy z čista jasna neobjevil nějaký ten mráček a někdy i dokonce mrak. To k němu prostě patří. Zároveň nás nutí si uvědomit, že každý den není ideální. Důležitá je asi ta rovnováha.
Nemůže být stále jen slunečno a nebo zamračeno.
Ale asi nejdůležitější je to, jak se člověk chce dívat. I na sluníčku může být smutno, tak jako pod mrakem veselo.


snění
Snad není ani človíčka, který by si nesnil o tom jak chce žít.
Co by chtěl prožít a co naopak asi ne. Někdo má sny blízké k realitě a někdo naopak velice vzdálené. Není možné předem vědět, které sny se stanou skutečností a které naopak navždy zůstanou jen sny. Jediné čím to lze ovlivnit je asi jen to, jak budeme snům nápomocni a hlavně jak moc budeme chtít aby se staly realitou.


lesík

Kráčíme životem jako lesní stezkou. Učíme se poznávat zákonitosti přírody a snažíme se porozumět, proč tomu tak je.
"Život je jako voda. A na nás je jen to, kudy poteče a co si vezme s sebou."
Někdo to nechává osudu a jde jen po pěšinkách, které někdo před ním vyšlapal, bez ohledu na to, jestli je to přesně podle jeho představ.


masáž

Pro někoho je nejdůležitější jen jeho osoba. Je přesvědčen, že nic jiného, jen on sám je hoden své pozornosti. Vždyť přeci investice do sebe sama už nikdo nevezme. To je pravda, ale taky asi ani neobohatí. A i kdyby, ona osoba stejně není schopna to rozpoznat. Vždyť i při pohledu z okna nejdříve zkontroluje zrcadlový efekt.


ostrov

Někdo žije v ústraní, má důvody k tomu aby se choval uzavřeně. Samota je pro něj asi to nejspravedlivější, když ztratil víru v lepší časy a je schován v ulitě nedůvěry před okolím, které ho nejednou zklamalo. Přesto někde hluboko, v koutku jeho duše je něco, co ho drží nad vodou a nutí ho k pochopení zákonitostí života. Je to hnací síla, jež ho nutí si stavět loď, aby až nastane čas mohl opustit ostrov samoty.


skůtr

Přesto věří v to, že se jednou bude prohánět kolem onoho ostrova, vědom si toho, co vše ho naučil a co díky němu poznal. Bude si vážit onoho poznání, jež se stalo navždy notami pro jeho píseň života a kterou bude pět, bude-li jí někdo opravdu chtít naslouchat.pláž


Pro jiného je vše zbytečností. Vždyť ono to nějak dopadne!
Říká si, že je lépe počkat co donese voda, protože plavat naproti je namáhavé a co kdyby se minuli. Asi s největší pravděpodobností nic nepokazí, nikomu neublíží, ale také ničeho nedokáže. Je to asi jen otázkou času, kdy se z něj stane ostrovan.
Jestli mu to jeho pohodlnost a lenost vůbec někdy dovolí.


práce


A někdo zase rád přiloží ruku k dílu. Taky není třeba plně spokojen s tím jak žije, ale je si vědom toho, že samo od sebe nic nepřijde. Teda dobrého určitě ne. Ale nehodlá hrát vabank, pokud nemusí a pro zítřek už dělá něco dnes. S myšlenkou, že jednou to přijít musí. Nehodlá se smířit jen s tím, co mu život nabízí, ale snaží se sipříležitost vytvořit.relaxJinému zase plně postačí brát to, co život nabízí a plnými doušky si to vychutnávat. S naivní představou, že to nikdy neskončí. Tak proč se zatěžovat úvahami o něčem! Všude je přeci chleba o dvou kůrkách a chuť není tak důležitá. Stále to bude jen chleba. Tak o co jde.
Vždy to nějak dopadne...

Záleží jen na každém z nás, k čemu má nejblíže ...